Praktiska atgādne tūristam, ceļojot uz Turciju

Pirms izbraukšanas uz lidostu

Pārbaudiet vai Jums ir līdzi šādi dokumenti:

 • Derīga Latvijas Republikas pilsoņa / nepilsoņa pase (pases derīguma termiņš izbraukšanas brīdī no Latvijas nedrīkst būt mazāks par 6 mēnešiem). Latvijas Republikas pilsoņiem vīzas nav nepieciešamas (uzturēšanās periods valstī: līdz 30 dienām pusgada laikā, ID-karte kā personas identifikāciju apliecinošs dokuments nevar tikt izmantota pases vietā). Latvijas Republikas nepilsoņiem nepieciešams patstāvīgi un jau laikus noformēt elektronisko vīzu-atļauju iebraukšanai ("E-VISA", www.evisa.gov.tr/en). Šīs tūrisma vīzas derīguma termiņš (multi entry turistic visa): 90 dienas, maksa 20$ par 1 cilv. Svarīgi – citu valstu pilsoņiem, kuri vēlas doties tūrisma braucienā uz Turciju no Latvijas, var būt spēkā citas vīzu formalitātes un citas prasības pret personu apliecinošiem dokumentiem – šie jautājumi precizējami attiecīgās valsts tuvākajā vēstniecībā vai konsulātā.
 • Ceļojuma dokumenti (vaučers);
 • Apdrošināšanas polise (medicīniskā palīdzība ārzemēs ir maksas pakalpojums, tāpēc uzstājīgi iesakām apdrošināšanu iegādāties laicīgi);
 • Informācijai par bērnu / bērniem jābūt norādītai vismaz vienā no pasēm kādam no vecākiem, kas pavada bērnu/bērnus ceļojumā. Ja bērns / bērni nav ierakstīti pasē, tad pavadošajiem vecākiem jābūt līdzi bērna / bērnu dzimšanas apliecībai vai tās notariāli apstiprinātai kopijai (kopijām).
 • Gadījumā, ja bērns neceļo kopā ar vecākiem – tādā gadījumā bērna pavadošajai personai ir nepieciešama bērnu vecāku pilnvara vai arī bērnam pašam ir vajadzīga pilnvara ceļot (tas gadījumā, ja bērna vecums pārsniedz 12 gadus). Svarīgi! – uz citu valstu pilsoņiem var attiekties citas pasu un pilnvaru formalitātes un prasības, kas pildāmas, ceļojot bērniem, – tās jānoskaidro attiecīgās izlidošanas lidostas robežsardzes dienesta struktūrvienībā. Iesakām ceļojumā līdzi ņemt bērna/-u dzimšanas apliecību/-as vai arī šo dokumentu notariāli apstiprinātas kopijas.

 

Grupu, individuālie un VIP transferi

Ierodoties uzturēšanās valstī, atlidojušos tūristus lidostas sagaidīšanas zonā sagaida TEZ TOUR pārstāvis ar planšeti, uz kuras ir TEZ TOUR logo un kompānijas nosaukums (atsevišķos individuālo un VIP transferu gadījumos uz planšetes uzrakstīts arī viesa vārds, uzvārds). Tūristiem jāuzrāda pārstāvim savi ceļojuma dokumenti (vaučers). Pēc tam TEZ TOUR pārstāvis sniegs visu nepieciešamo informāciju par transferu uz viesnīcu. Dienu pirms paredzētās aizlidošanas tūristiem jāprecizē laiks, kad notiks transfers no viesnīcas uz lidostu – tas uzzināms TEZ TOUR informatīvajā stendā, viesnīcas reģistrācijā vai kompānijas TEZ TOUR informatīvajā mapē.

 

 • Grupas ekskursijas un transferi notiek ar autobusiem vai minibusiem – pieturot viesnīcās, braucot pa stingri noteiktu maršrutu. Svarīgi! – grupas transfers neparedz obligātu pavadošā jeb transfera gida klātbūtni tajā, ja transferā piedalās neliels tūristu skaits.
 • Individuālie transferi – tie notiek ar minibusiem vai vieglajiem automobiļiem (konkretizējot transporta marku), un tie paredzēti noteiktiem tūristiem (personālijām), bet neparedz pieturēšanu pa ceļam kādās citās viesnīcās. Svarīgi! – individuālais transfers var tikt veikts bez pavadošā jeb transfera gida klātbūtnes.
 • VIP transferi – tie notiek ar minibusiem vai vieglajiem automobiļiem (konkretizējot transporta marku), un tie paredzēti noteiktiem tūristiem (personālijām), bet neparedz pieturēšanu pa ceļam kādās citās viesnīcās. Svarīgi! – individuālais transfers var tikt veikts bez pavadošā jeb transfera gida klātbūtnes. Sēdvietu skaits transportlīdzeklī individuālo un VIP transferu laikā tiek nodrošināts atbilstīgi cilvēku skaitam rezervācijā, ieskaitot arī bērnus līdz 2 gadu vecumam. Par bērnu sēdeklīša esamību transportlīdzeklī un tā apmaksu – tas jāprecizē jau iepriekš, vaicājot ceļojuma konsultantam.

 

Viesnīcā

Viesu reģistrēšana vienīcā notiek no plkst. 14:00 līdz 15:00. Ja vēlaties iemitināties numurā uzreiz pēc atbraukšanas, nepieciešams rezervēt numuru arī uz to dienu, kas ir pirms jūsu ierašanās, un to attiecīgi apmaksāt. Par šo iespēju jau iepriekš jāvaicā ceļojuma konsultantam/-ei.

 

Tikšanās ar viesnīcas gidu

 • Laiks, kad notiks tūristu tikšanās ar TEZ TOUR viesnīcas gidu, ir norādīts uz informatīvās aploksnes (vai bukleta), kuru tūristi saņem pēc atlidošanas. Tikšanās ar TEZ TOUR viesnīcas gidu ir obligāta! Tikšanās vieta – viesnīcas, kurā apmetušies tūristi, halle.
 • Visos jautājumos un visu viesnīcas problēmu saistībā vērsieties pie TEZ TOUR viesnīcas gida vai viesnīcas darbiniekiem, kuri apkalpo tūristus reģistrācijā. Gida kontaktinformācija un laiks, kad viņš, darba pienākumus pildot, atrodas viesnīcā, norādīti viesnīcas informatīvajā TEZ TOUR stendā (vai mapē).

 

Pirms lidojuma mājup

 • Pārliecinieties (reģistrācijā), ka Jums nav neapmaksātu rēķinu par viesnīcā izmantotiem papildu pakalpojumiem (minibāra, telefona utt.). Ja tādi ir, apmaksājiet tos savlaicīgi pirms aizbraukšanas.
 • Precizējiet iepriekšējā vakarā transfera laiku no viesnīcas uz lidostu – tas uzzināms TEZ TOUR informatīvajā stendā, viesnīcas reģistrācijā vai kompānijas TEZ TOUR informatīvajā mapē.

 

Noderīgie kontakti

 • Visos jautājumos, kas Jums radušies ceļojuma laikā saistībā ar atpūtas kvalitāti un iespējām kūrortā, vērsieties pie sava TEZ TOUR viesnīcas gida. Tāpat Jūsu vaučerī ir norādīts vietējā TEZ TOUR uzņemošā ofisa telefona numurs, kurp varat zvanīt.
 • Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas konsulārā departementa diennakts saziņas (24 h) telefona numurs: +371 26 33 77 11.
 • Klientu apkalpošanas biroji Rīgas pilsētas centrā - Elizabetes iela 83/85, Rīga un Brīvības iela 40, Rīga.
  Tālruņa numurs – +371 67 202 000. E-pasta adrese: online@teztour.lv

Pārvelciet karodziņu uz vajadzīgo vietu kartē
OK
Lai lietotājiem būtu ērtāk piekļūt personalizētajai informācijai, lai viņi varētu ielāgot personīgās prioritātes un vietnes uzstādījumus, mūsu mājaslapā tiek izmantoti sīkfaili un citas analoģiskas tehnoloģijas. Lai varētu pievienoties vietnei, Jums jāapstiprina, ka piekrītat minēto tehnoloģiju izmantošanai. Sīkāk
Piekrītu