Kas jāzina TEZ TOUR tūristiem, lai 2021. gada sezonā ceļotu no Latvijas

No 15. janvāra Latvijā varēs ieceļot, tikai uzrādot negatīvu Covid-19 testu, un šis tests, kas obligāts visiem cilvēkiem, kuri vecāki par 11 gadiem, jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Latvijā. Ierodoties Latvijā no valstīm ar augstu Covid-19 saslimšanas risku, obligāti ir jāievēro 10 diennakšu ilga pašizolācija, kā arī jāpilda visas pārējās SPKC noteiktās epidemioloģiskās prasības.
 

No 12. oktobra ceļotājiem 48 stundas pirms ierašanās Latvijā interneta vietnē www.covidpass.lv būs jāaizpilda īpaša anketa, kurā jāsniedz sava kontaktinformācija, informācija par pēdējo 14 dienu laikā apmeklētajām valstīm un par ieceļošanas mērķi, kā arī jāapliecina gatavība ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. 


Personai tiks nodrošināts apliecinājuma anketas iesniegšanas apstiprinājums ar tajā norādītu QR kodu lietošanai mobilajā ierīcē, uzrādot attiecīgo apstiprinājumu "www.covidpass.lv", kā arī nosūtot to uz apliecinājuma anketā norādīto personas elektroniskā pasta adresi.

 

Detalizētāk: https://www.iem.gov.lv/lv/jaunums/no-12-oktobra-skersojot-latvijas-republikas-robezu-bus-jaaizpilda-elektroniska-anketa


Lidostās, viesnīcās, sabiedriskajā transportā ieviestie drošības un kontroles pasākumi, tāpat kā municipālajās pludmalēs noteiktie, ir paredzēti, lai tūristos stiprinātu pārliecību par neapdraudētu atpūtu. Visa šī informācija ir spēkā esoša, droša un patiesa attiecībā uz šobrīd pastāvošo situāciju – noteikumi un saistošie nosacījumi var tikt mainīti, papildināti un atcelti. Svarīgi zināt!
 

Ceļojumi uz Ēģipti (atjaunināts: 18.03.21., 10:15)
Ceļojumi uz Spāniju (Kanāriju salas) (atjaunināts: 19.03.21., 10:35)
Ceļojumi uz Turciju (atjaunināts: 24.03.21., 13:15)
Ceļojumi uz Grieķija (atjaunināts: 19.04.21., 10:35)


Svarīgi nosacījumi kompleksiem tūrisma pakalpojumiem uz Turciju (atjaunināts: 08.04.21., 10:15)
Svarīgi nosacījumi kompleksiem tūrisma pakalpojumiem uz Grieķiju (atjaunināts: 08.04.21., 10:15)


 • Noteikumi Kanāriju salās (Spānija)
 • Sākot no 23.11.2020., lai varētu ieceļot Spānijā, iepriekš visiem obligāti ir jāveic SARS-CoV-2 PCR tests (72 stundu laikā pirms paredzamā ierašanās laika Spānijā), kura rezultātam (angļu val.) jābūt negatīvam (RT-PCR for COVID-19) – tas attiecas gan uz tūristiem, kuriem paredzēta izmitināšana viesnīcās, apartamentos, gan uz tiem, kuri iegādājušies tikai aviobiļetes. Bērniem līdz 6 gadiem, kuriem paredzēta ieceļošana Spānijā, PCR-tests nav obligāts.
 • Kopš 2020. gada 10. decembra TMA tests (Transcription-Mediated Amplification test) ir pieņemts, tāpat kā PCR tests, par vispārpieņemtu un atzītu diagnostikas testu. Šim testa sertifikātam vai apliecinošajam dokumentam jābūt oriģinālam, tam jābūt spāņu, angļu, franču vai vācu valodās, un to var iesniegt papīra vai elektroniskā formātā. Ja šo apliecinošo dokumentu nav iespējams saņemt iepriekš minētajās valodās, tad tam jāpievieno oficiālas kompetentas iestādes veikts tulkojums spāņu valodā.

  Dokumentā jābūt norādītai vismaz šādai informācijai: ceļotāja vārds, pases vai ID numurs, testa veikšanas datums, testu veikušā centra identifikācijas (reģistrācijas) dati un kontaktinformācija, testam izmantotā metode un testa negatīvais rezultāts. Personas identifikācijas numuram (pases / ID kartes), kuru izmantojat QR veikšanai, jābūt tādam pašam kā apliecinošajā dokumentā par PCR / TMA testu, kura rezultāts ir negatīvs.
   

Tiek akceptēti šādi SARS-CoV-2 infekcijas testi:

 • PCR (RL-PĶR COVID-19);
 • ātrais tests SARS-CoV-2 antivielu noteikšanai, kura funkcionālais specifiskums pārsniedz 97% un jutīgums ir lielāks par 80% – saskaņā ar atbilstošu atļauju no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valsts.
   
 • Ne vairāk kā 48 h laikā pirms ceļojuma (šis nosacījums ir obligāts, ja ceļojuma sākumpunkts atrodas ārpus Spānijas teritorijas): aizpildiet un parakstiet medicīnisko e-veidlapu (Formulario de Control sanitario, FCS), pirms dodaties uz Kanāriju salām. Šī veidlapa ir pieejama Spain Travel Health vai viedierīču pielikumos ar Android vai iOS lietojumprogrammām. Pēc veidlapas parakstīšanas jūs saņemsiet QR kodu, kas obligāti būs jāuzrāda pēc ierašanās Kanāriju salās (derīgs elektroniskā formātā un drukātā formātā). Atcerieties, ka katram ceļojumam un katram pasažierim ir jāaizpilda atsevišķa forma. 
   
 • Visiem tūristiem Kanāriju salās bez maksas tiek piešķirta AXA apdrošināšanas polise, kas segs visas izmaksas, kuras var rasties saistībā ar COVID-19. Sīkāk
   
 • Vispārīgie noteikumi:
 • Maska ir obligāta pieaugušajiem un bērniem, kuri vecāki par sešiem gadiem: publiskās vietās – atklāta vai slēga tipa, izņemot laiku, kad tiek uzņemta barība, kad notiek sporta nodarbības un (vai), ja ir veselības traucējumi vai hroniskas respiratoras saslimšanas.
 • Sociālā distance – 1,5 m.
 • Ieteicams izmantot personiskās higiēnas līdzekļus (ziepes un gēlus uz ūdens-spirta bāzes).
 • Jāievēro attiecīga dezinfekcija visās iestādēs, t.sk. sabiedriskajai lietošanai paredzētās iespējas (izmantojot speciālos līdzekļus tualetēs un analoģiskās koplietošanas vietās).
 • Maska ir obligāta, dodoties uz pludmali un baseinu, kā arī pārvietošanās laikā pa viesnīcas teritoriju. Izņēmums maskas obligātai izmantošanai ir peldēšanās un atrašanās speciāli nozīmētā vietā, ja nav paredzēta pārvietošanās un tiek ievērota ieteiktā drošības distance. Attiecībā uz atsevišķām municipālajām pludmalēm: jāievēro platības ierobežojums (4 m2 uz cilvēku), kā arī faktori, kas ļauj ievērot nepieciešamo sociālo distanci. Dabiskajos ūdens baseinos sociālā distance tiek ierobežota, ņemot vērā ūdens virsmas laukumu. Atpūtas krēsli un saulessargi obligāti jānovieto 2 m attālumā no citiem, un tiek dezinficēti pēc katra klienta. Viesnīcas, restorāni un terases, kā arī pludmales bāri un restorāni tiek slēgti pēc grafika – ne vēlāk kā 00:00, turklāt pēc 23:00 jauniem apmeklētājiem ieeja šajās iestādēs ir aizliegta. Minimālā distance, kas jāievēro starp galdiem, grupām, pie bāru letes, – ir 1,5 m. Maksimāli pieļaujamais apmeklētāju skaits pie viena galda ir desmit cilvēku. Pašapkalpošanās un (vai) sabiedriskās lietošanas priekšmeti, piemēram, salvešu gredzeni, cukurtrauki vai ēdienkartes, ir izņemti no aprites un aizstāti ar QR kodiem, plakātiem vai citiem analoģiskiem aksesuāriem. Pirms viesi ieņem vietas pie galda, tas tiek notīrīts un dezinficēts.
   
 • Drošības un kontroles noteikumi Kanāriju salas (Spānija) tūrisma/kūrortu zonās un viesnīcās (angļu val.)
  Turismo de Canarias: https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/
   
 • Drošības un kontroles noteikumi Grieķijas tūrisma/kūrortu zonās un viesnīcās (angļu val.)
  Greece Tourism Office: http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_
   
 • No 2020. gada 1. jūlija visiem, kas lido uz Grieķiju, obligāti ir jāaizpilda PLF veidlapa (Passenger Locator Form)https://travel.gov.gr/#/ ne vēlāk kā 24 stundu laikā pirms reisa izlidošanas, sniedzot detalizētu informāciju par vietu, no kuras dodas uz Grieķiju, uzturēšanās ilgumu citās valstīs iepriekš, kā arī paredzēto uzturēšanās vietu Grieķijā. Tūristi ierodas valstī ar anketas apstiprinājumu, kas saņemts pēc PLF veidlapas aizpildīšanas uz e-pastu (QR kods uz epastu tiek nosūtīts ap pusnakti, izlidošanas dienā); Grieķijas lidostas personāls pārbauda atsevišķi katras personas anketas apstiprinājumu ar QR-kodu (mobilajā ierīcē vai izdrukātā veidā) t.sk. bērniem un zīdaiņiem, pēc tam tūristus uzreiz pavada uz bagāžas saņemšanas zonu vai speciālo “SARS-CoV-2”  obligātās testēšanas zonu (tests ir bezmaksas, lidostas personāls testējamos no atlidojošo pasažieru vidus izvēlas pēc nejaušības principa). Pēc tam, kad tests ir veikts, tūristi dodas uz savu PLF veidlapā minēto galamērķi, apņemoties tur atrasties pašizolācijā līdz testa rezultāta saņemšanai (parasti 1 diena). Svarīgi. Saskaņā ar "Veselības protokola" prasībām, kuru ieviesusi Grieķijas valdība, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, informējam, ka visos sabiedriskā transporta pārvadājumos, lidostās un jebkuru braucienu laikā ar autobusu, taksometriem vai miniveniem (piem., transfera), visos veikalos, valsts un pašvaldību dienestos, bankās un arī liftos.sejas aizsargmaskas lietošana ir OBLIGĀTA.
   
 • Viesnīcu saraksts Grieķijā, kuras piedāvā WEB CHECK-IN (veicot reģistrāciju nepieciešams norādīt vaučera numuru):​
 • "GRECOTEL HOTELS & RESORTS": https://checkin.grecotel.com/
 • "Agapi Beach Resort": https://www.check.do/?lid=sab&notoken=1
 • "Cretan Malia Park": https://www.check.do/?lid=cmp&notoken=1
   
 • Drošības un kontroles noteikumi Kipras tūrisma/kūrortu zonās un viesnīcās (angļu val.)
  Cyprus Tourism Office: https://www.visitcyprus.com/files/COVID-19_Destination_Protocol-29_June.pdf
   
 • Visiem tūristiem, kas lido uz Kipru, obligāti ir jāaizpilda Cyprus Flight Pass veidlapa: https://cyprusflightpass.gov.cy, sniedzot detalizētu informāciju par vietu, no kuras viņi izlido uz Kipru, par agrākajām uzturēšanās vietām un atrašanās ilgumu citās valstīs, kā arī jānorāda paredzētā uzturēšanās adrese Kiprā. Eiropas Savienības valstis saistībā ar Covid-19 ir iedalītas kategorijās: “A” kategorijas valstu iedzīvotājiem, ierodoties Kiprā, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu COVID-19 testu; “B” kategorijas valstu iedzīvotājiem, ierodoties Kiprā, obligāti ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests (šis tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas uz Kipru). Katras kategorijas valstu SARAKSTS tiek pastāvīgi pārskatīts un tas var mainīties katru nedēļu (tās valstis, kuras nav norādītas šī saraksta “A” un “B” kategorijās, ietilpst “C” kategorijā, proti, šo valstu pilsoņiem iebraukšana Kiprā nav atļauta).
   
 • Atpakaļceļa lidojuma laikā uz Rīgu, visi tūristi saņem anketu, kurā jānorāda valsts, no kuras viņi lido, un datumi, kuros šī valsts tika apmeklēta. Šī anketa ir jāaizpilda un jānodod Robežsardzes dienesta darbiniekiem (Border Guard) ielidošanas dienā.

Pārvelciet karodziņu uz vajadzīgo vietu kartē
OK
Lai lietotājiem būtu ērtāk piekļūt personalizētajai informācijai, lai viņi varētu ielāgot personīgās prioritātes un vietnes uzstādījumus, mūsu mājaslapā tiek izmantoti sīkfaili un citas analoģiskas tehnoloģijas. Lai varētu pievienoties vietnei, Jums jāapstiprina, ka piekrītat minēto tehnoloģiju izmantošanai. Sīkāk
Piekrītu