TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

02.03.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Starptautiskais tūroperators "Tez Tour" palielina tūrisma maršrutu skaitu", PDF 


23.02.2016 13:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Atklāts pirmais Latvijā "Tez Tour" birojs privātpersonu apkalpošanai ", PDF 


01.02.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "Tez Tour jaunumi un speciālie piedāvājumi ikgadējās izstādes "Balltour 2016", PDF 


25.12.2015 18:00 Tez Weekly News Nr305-306 


19.12.2015 10:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "TEZ TOUR slēpošanas sezonu sāk ar jaunumu", PDF 


07.12.2015 12:00 Tez Weekly News Nr303-304 


20.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr301-302 


02.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr299-300


Visas ziņas

Itālija / Slēpošanas trases Alta Valtellina regionā

Slēpošanas zona Augstumu
starpība, m
Kalnu slēpošanas trašu
kopgarums, km
Slēpošanas teritorijas
novērtējums
Min. Max. Zilās Sarkanās Melnās Snowb Iesā-
cējiem
Ama-
tieriem.
Profi Apres
Ski
Livigno 1800 3000 29 66 20  +  5 5 4  4
Bormio 1230 3020 20 25 5  +  3 3 3  4
Alta Valtellina 1230 3020        +        


Ski-pass cenas "Livigno" trasēs

(100 km trašu, 26 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Bormio" trasēs
(50 km trašu, 17 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Alta Valtellina
" trasēm
Šī slēpošanas zona ietver šādus reģiona rajonus (230 km trašu, 57 pacēlāji): Livigno, Bormio, Cima Piazzi HM, Oga/S.Colombano, S.Caterina Valfurva.Alta Valtellina
Alta Valtellina (Alta Valtellina) kūrortzona ir daļa no milzīgā Valtellinas kalnu slēpošanas reģiona, kas ietilpst Lombardijas apgabalā. Savukārt lielāko daļu no Alta Valtellinas slēpošanas zonas veido Stelvio Nacionālais dabas parks. Alta Valtellina zona apvieno vairākus kalnu slēpošanas centrus: Bormio, Livinjo (Livigno), Valdidentro, Santakatarinu (Santa Catarina), kā arī Stelvio ledāju. Šie kūrorti ir ļoti sportiski savā ievirzē, tajos ir izbūvēts moderns pacēlāju tīkls, izveidotas un iekārtotas visdažādākās sarežģītības pakāpes kalnu slēpošanas trases. Ja slēpotāji ir iegādājušies ski-pass karti uz 3-4 dienām, tad Ski Bus pakalpojumi, nogādājot slēpotājus uz visām kūrortu ielejām, ir bez maksas. Jebkurā Alta Valtellina kūrortā iespējams iegādāties reģionālo ski-pass karti, kuras darbības loks aptver 400 km slēpošanas trašu un 140 pacēlājus, kā arī visu Lombardijas apgabala kūrortu teritoriju.

Stelvio Nacionālā dabas parka teritorijā, kas atrodas Alta Valtellina ielejā, ir trīs termālie kompleksi: "Bormio Terme”, "Bagni Nuovi” un "Bagni Vecchi”. „Bormio Terme” kompleksa teritorijā iekārtoti vairāki baseini, sauna, turku pirtis, solārijs, relaksācijas zona, masāžas kabineti, fitnesa centrs. Komplekss apmeklētājiem atvērts katru dienu no 09:00 līdz 21:00, bet trešdienās un piektdienās pat ilgāk – no 09:00 līdz 22:30. „Bagni Nuovi” kompleksa teritorijā ierīkotas vairākas zonas: tajā ir Venēras dārzi, Neptūna grota, Jupitera vannas un Hērakla vannas. Venēras dārzos var iziet reģenerācijas kursu. Šajā zonā atrodas atklātais baseins, ūdenskritumi, ārstniecisko dūņu vannas, sauna, solārijs. Neptūna grotā tiek piedāvāts detoksikācijas kurss. Šajā zonā atrodas SPA centrs ar daudzu dažādu procedūru programmu. Savukārt Jupitera vannu apmeklētājiem pieejams hidroterapijas kurss, bet Hērakla vannu apmeklētājiem relax kurss.

Alta Valtellina kūrortzonā ir lieliski slēpot pa plašām saules pielietām nogāzēm. Dīvainā kārtā Livinjo ir ieguvis Duty Free kūrorta statusu, un tamdēļ tajā daudz vieglāk ir nopirkt džina pudeli, nekā pienu. Lai arī tiešā tuvumā nav citu kalnu slēpošanas kūrortu, tie, kas iegādājušies ski-pass karti sešām dienām, var aizbraukt uz Bormio, Santakaterinu un Sankolombano (San Colombano), kā arī viņiem tiek dota iespēja vienu dienu slēpot Šveicē – Engadīnes (Engadin) reģiona slavenajos kalnu slēpošanas kūrortos.

Livinjo
Livinjo ir divi galvenie slēpošanas rajoni, abi – Mottolino (Mottolino) un Karosello (Carosello)  – dabas radīti. Tos savieno bezmaksas Ski Bus satiksme. Karosello zonā ērts funikulieris nogādās slēpotājus 2792 m augstumā. Tur sākas sarkanās trases ar pietiekami interesantu reljefu, taču ne ļoti sarežģītas. No pilsētiņas Karosello virzienā iet arī daudzi bugeļtipa pacēlāji, kuri apkalpo zilās trases. Savukārt Mottolino slēpošanas rajona virzienā – uz 2349 m augstumu – kursē jaudīga telekabīne. Pieredzējuši un prasmīgi slēpotāji kartē atradīs vairākas melnās trases, taču tās ir lēzenas. Var slēpot arī ārpus nospraustajām trasēm, taču tad, iespējams, būs vajadzīgs gids, bet tas nav lēts pakalpojums. Pietiekami interesantas sarkanās trases ierīkotas no Karosello lejup uz Federiju (Federia) – tās patiks slēpotājiem ar zināmu pieredzi un stāžu.

Kalnu slēpotājiem ar vidējām prasmēm slēpošanai būs piemērots praktiski viss Livinjo ielejas apgabals, tomēr garā nobrauciena trase, kura atrodas zemāk par Mottolino, tiek uzskatīta par vislabāko.

Livinjo atrodas Wellness centrs "Aquagranda Livigno Wellness”, kurš iemantojis popularitāti ar savu "melno pērli” – baseinu, kas stilizēts melnā krāsā. Apmeklētāju labsajūtai centrā ir vairāki baseini, sauna, tvaika pirtis, džakuzi; tiek piedāvāts arī SPA procedūru komplekss.
Livinjo pat mūsdienās zināmā mērā izskatās kā liels lauku ciems – bruģētas ieliņas, koka guļbūves un chalet tipa celtnes, vienkārša izturēšanās saskarsmē. Ir ļoti daudz vietu, kur par smiekla naudu var notiesāt milzīgu picu vai izdzert šeit izslavēto „Bombardino” kokteili (karsta brendija un olu liķiera sajaukums ar uzputotu saldo krējumu). Bet Duty Free veikali, kuru pilsētiņā ir vairāk par diviem simtiem (tajos, kā smejies, varbūt strādā bijušie kontrabandisti), apgādā interesentus ar konjaku, smaržām un cigaretēm.

Bormio
Bormio (Bormio), kas atrodas 1225 m virs jūras līmeņa, ir viens no prestižākajiem Alpu kūrortiem, kurā tiek rīkotas visaugstākā līmeņa kalnu slēpošanas sacensības. Kūrorts ir visvairāk piemērots tiem slēpotājiem, kam patīk gari un interesanti nobraucieni. Nogāžu sagatavošana slēpošanai kūrortā atbilst visaugstākajam līmenim un prasībām, bet lielākā daļa trašu ir vidējas grūtības pakāpes. Tiesa ir arī tādas, kas ieteicamas tikai pieredzējušiem kalnu slēpotājiem. Asu izjūtu cienītāji ar trošu pacēlāju var nokļūt Bormio sistēmas pašā sirdī – Cima Bianca smailē (3017 m), no kuras paveras neaizmirstams skats uz visu Valtellinas kalnu sistēmu. Nobraucienu trases, kas sākas Cimino kalnā – Valbella un Betulle – ir ieteicamas tikai pieredzējušiem un prasmīgiem slēpotājiem. Tie, kuriem vēl nav pietiekoši lielas pieredzes un attiecīgu prasmju, var lieliski pavadīt laiku San Ambrogio un Ermellini kalnu nogāzēs, jo īpaši tāpēc, ka arī tajās ir visai pieklājīga augstumu starpība – 1800 m. Un vēl jau var nobraukt arī pa slaveno Stevio trasi, kurā leģendārais Alberto Tomba izcīnīja savu pirmo Pasaules kausu.

Visas Bormio trases sen jau ir apguvuši arī snovotāji, kuri gan vairāk iecienījuši netālā Santakatarinas (Santa Catarina) kūrorta piedāvātās trases, kas gan šķiet nedaudz dīvaini, jo vairums pacēlāju kūrortā ir bugeļtipa.

Bormio ir īsts, tradicionāls itāļu kūrorts ar tam raksturīgu promenādi vakara pastaigām (kā parasts, pilsētas centrālajās ielās, kur daudz veikalu, kafejnīcu, bāru, restorānu). Pavisam pilsētā ir 17 restorāni, 35 bāri, naktsklubs. Tāpat ir liels sporta centrs, segtā slidotava, baseins. Arī divi Wellness centri ar termālajiem ūdeņiem. Un viena no Itālijā labākajām kalnu slēpošanas skolām. Bormio pilsētā netrūkst ievērojamu kultūrvēsturisku apskates objektu, t.sk. 12. gs. celtā St. Vitale katedrāle, 15. celtais Alberti tornis (Torre degli Alberti), 16.-17. gs. celtais tornis ar pulksteni, 17-18. gs. celtais Palazzo De Simoni nams, kurā ierīkots pilsētas muzejs ar bagātu mākslas, sadzīves un etnogrāfijas priekšmetu kolekciju, senatnīgās „Bagni Vecchi” termas u.c. objekti.

Slēpošanas trases Alta Valtellina regionā

 
Livinjo kalnu slēpošanas reģiona trašu karte
 

 Bormio kalnu slēpošanas apgabala trašu karte


Alta Valtellina apvienotā kalnu slēpošanas areāla trašu karte